Jak se řeší únik vody v domácnostech?

Bohužel některé z domácností musí čas od času řešit problémy s úniky vody, které sice nijak nezapříčiní, ale které se prostě stanou. Prasklé potrubí dokáže napáchat nemalé škody, je proto třeba je rychle a efektivně najít a opravit. Kromě samotného vybavení bytu totiž může dojít k poškození konstrukce domu, což s sebou může přinést nemalé další potíže. Rychlý a efektivní zákrok zaručí především profesionálové, kteří pomocí nejrůznějších technologií dokážou najít prasklinu a následně ji spravit. A ještě jedna skvělá zpráva – již není potřeba vybourávat celé koupelny při tomto hledání, někdy stačí odstranit jedinou kachličku. Jak se to provádí?

únik vody

Hledání místa úniku vody se provádí nejrůznějšími metodami: elektroakustické hledání, digitální korelační technologie, zatahovací prut s hydrofonem, … Ne vždy je ale možné použít tato a další speciální zařízení pro vyhledání místa úniku. Míra jejich selhání či nemožnosti použití je bohužel vcelku vysoká. Naštěstí existuje ještě jedna metoda, která zaznamenává místo vzniku problému pomocí plynu. Jde o tzv. H2 metodu.

únik vody1

H2 metoda je účinným a velmi efektivním způsobem, který pomocí formovacího plynu pronikne i do složitějších podmínek a hravě si s nimi poradí. Jedná se o speciální směs vodíku (5 %) a dusíku (95 %), která dokáže proniknout tvrdými materiály. Díky tomu, že molekuly vodíku vždy stoupají směrem nahoru, lze určit místo poruchy podle vyšší koncentrace vodíku. Jde o 95% úspěšnost, co se přesnosti označení týká, takže finanční ztráty jsou minimalizovány na skutečné minimum.

Vodíkový formovací plyn je ekologický a nezávadný také co se hygienické stránky týká. K odhalení zvýšení koncentrace se užívá speciálního zařízení nazvaného vodíkový detektor, který reaguje skutečně pouze na zvýšené množství vodíku ve vzduchu, takže zkreslení výsledku v důsledku přítomnosti jiných plynů je vyloučené. Jedná se o velmi účinnou a spolehlivou metodu.