Jaké bazénové příslušenství lze koupit?

Když si kupujeme bazén, často myslíme hlavně na radovánky či relax, který si díky nim užijeme. Málokoho ale v první chvíli už napadne praktická stránka věci, tedy že si pořizujeme další věc, o níž je třeba pečovat, aby nám radost dělala celé sezóny. Starost ale nemusí být námahou, pokud si pořídíme ty pravé pomocníky. Bazénové příslušenství dnes čítá širokou škálu praktických a účinných prostředků, s nimiž bude údržba snadnější.

woman-918532_960_720

Jedním z účinných pomocníků jsou bazénové kartáče, které pomáhají odstraňovat nánosy a špínu ze dna a stěn bazénu. Jedná se o mechanický nástroj, který lze sehnat v různých velikostech – od těch menších (20 cm) po více jak metrové. Jejich štětiny i samotná konstrukce se liší dle materiálu: bývají z plastu (pro jemný povrch bazénů) nebo kovu (nerezové bazény). Mnohem větší pohodlí nabídnou vysavače, jejichž výběr je dnes více než dostatečný. Menším rozměrům postačí ruční vysavače, střední a větší uvítají poloautomatické či plně automatické typy.

Pro udržení čisté vody je vhodným pomocníkem zase plovák, do nějž se snadno umístí chemie ve formě tablet, která se pak postupně rozpouští a pomáhá tak bojovat s nečistotami, postupně uvolňovat aktivní kyslík či chlor. Výhodou je, že se plovák pohybuje po hladině, takže se dávka chemického přípravku dostává vodě rovnoměrně a nezůstává tak koncentrována na jednom místě.

child-1850153_960_720

Pokud máte radši teplejší vodu, můžete využít solárního ohřevu, který nabízí moderní a jednoduchou formu, jak vodu vyhřát. Její teplotu pak lze jednoduše kontrolovat pomocí speciálního teploměru, který je vyroben z plastu, díky čemuž se pohybuje na hladině. To zaručí snadné zjištění aktuální teploty. Abyste nemuseli teploměr honit po hladině, může být na jednom místě držen šňůrkou z umělého vlákna.

V nabídce je toho ale mnohem víc, od teleskopických tyčí, jimiž se kartáče či vysavače dostanou dále, po nejrůznější vymoženosti, jako je solární sprcha. Vyšší stěny si jistě zaslouží vhodné schůdky, na hladině pak mohou být umístěna solární světla či trysky, které mohou být ve tvaru květiny. Skimmer pak pomůže uvést ruční vysavač do provozu, zároveň poslouží jako vodní přepad vody do filtrace.