Světelný zdroj na patnáct let


Od chvíle, kdy nás navždy opustila klasická žárovka, stala se LED žárovka jejím plnohodnotným nástupcem a doslova fenoménem dnešní doby. Ale jak už to bývá, pokud má některý výrobek velký úspěch, najdou se plagiátoři, kteří toho využijí a zaplaví trh nekvalitními náhražkami. Pokud nechcete zbytečně vyhodit peníze za bezcenné výrobky, pak je zapotřebí nakupovat jen u prodejců, kteří spolupracují s osvědčenými značkami, mezi které bezesporu patří Osram, Megaman nebo Philips. Staré žárovky se stahují z prodeje proto, že jsou neúsporné.
záře doutnavka
o Technicky vyspělé led světelné zdroje dokáží být v některých případech z toho úhlu pohledu až o devadesát procent úspěšnější.
o Jak je to možné?
o Je to dáno tím, že LED žárovky dokáží nahradit staré wolframové několikanásobně menším příkonem.
o Z toho je patrné, že musí nutně docházet k velkým úsporám.
Další velkou výhodou těchto moderních světelných zdrojů je jejich dlouhá životnost. Některé druhy je možné využívat dokonce i po dobu patnácti let, protože by měly vydržet svítit i patnáct tisíc hodin. A to už bude v naší peněžence jistě znát.
světla čtyřicátých let

Světlo budoucnosti

Některé zákazníky tak trochu odrazuje vyšší pořizovací cena. Pokud srovnáme tento ukazatel s klasickými žárovkami. Ale nesmíte zapomínat na to, že v tomto případě poznáte úsporu až za nějaký čas. Je to tedy rozhodně výhodná investice a cena, kterou zaplatíte, se vám několikanásobně vrátí.
o Aby vaše investice měla skutečně smysl z dlouhodobého hlediska, pak je nutné vědět, podle jakých kritérií by měla být žárovka vybírána.
o Odborníci doporučují vybírat podle
– světelného toku
– teploty světla
– indexu podání barev
– typu závitů a patice.
O tom, že LED svítidla už mají své pevné místo v našich životech svědčí i to, že jsou neustále vyvíjeny a zlepšovány. Běžně si můžete zakoupit například světlo, které lze stmívat.