Escape room je nezapomenutelný zážitek

Díky dnešnímu způsobu her, který je běžně dostupný on-line, se moc lidí nezapojuje do jiných venkovních aktivit, což je naprostá škoda. Daleko více by nám prospělo více pohybu a také komunikace s ostatními a to nejen po facebookových stránkách, ale pěkně přirozeně v reálném čase. Poslední dobou se bohužel stává, že se nedokážeme vyjadřovat přirozeným způsobem, ovšem ve psaní zpráv jsme doslova přeborníci. Přesto, když milujeme akční hry na počítači, tak pro nás není nic ztraceno. Po celé naší republice a to i v poměrně malých městech začaly vznikat a někde již desítky let fungují tak zvané únikové hry. V podstatě jde o společenskou hru, kde se staneme přímými účastníky děje. V podstatě se ocitneme v zavřených prostorách a naše akční cesta začíná.

želízka

Jsme tým

Tady nikdo nekope sám za sebe, ale pracuje se v týmu. Vypadá to všechno v podstatě velmi jednoduše, ale omyl je pravdou. Jakmile se za námi dveře zavřou, máme tu na splnění mnoho úkolů a povinností. Některé rekvizity působí tak moc důvěryhodně, ale pozor, přes ně cesta ven nemusí vést. Inu je čas zapojit mozek a začít přemýšlet jak z této situace ven. Naštěstí hra se provozuje v týmu lidí o určitém počtu, tudíž na to nikdy nejste samotní, spíš naopak, teď je čas na týmovou práci. Taková spolupráce je prvopočátek možných nových přátelství nebo popřípadě zlepšení podmínek na pracovištích, pokud se bude jednat například o podnikovou akci.

hráč

Vyhozené peníze nebo investice

Každý na to bude mít jiný názor nebo pohled. Rozhodně je to investice do nás samotných. Jen výčet výhod, jako je změna prostředí, pohyb, týmová práce, prověření našich schopností nebo se ocitnout v roli, kterou jsme obdivovali pouze v seriálech. Mimochodem, to se nám to dobře radilo od obrazovky. Ani zde ale nebudeme sami. Escape room Hradec Králové má jako každá jiná úniková hra svoji nápovědu, která je takovým kamerovým hlídačem a je připravena pomoci v případě nouzového stavu. Takže dobrá zpráva, z uzavřených prostorů se rozhodně dostaneme ven a pak si můžeme zajít klidně na šálek dobré kávy nebo čaje, však si bude rozhodně o čem povídat.