Tipy na to, jak si co nejvíce zjednodušit stěhování

Máte v nadcházejících týdnech nebo měsících v plánu velikou změnu, jakou je stěhování? Vůbec vám nezávidíme. Nikdo z nás se nikdy netěší na proces, kdy musí naskládat všechen svůj materiální majetek do krabic, tašek a kdo ví, čeho všeho ještě, a tyto složené vzpomínky pak neustále přemisťuje z jednoho bodu do druhého, z bytu, do výtahu, do auta, z auta, do bytu. A to je zatím pouze ta jednodušší cesta. Jsou bohužel i případy, kdy není možné přestěhovat všechny naše věci naráz a musíme tedy cesty s taškami a krabicemi podstupovat opakovaně, někdy i během několika dní. Máme-li partu kamarádů, kteří nám pomohou, je samozřejmě všechno o něco snazší a pozitivnější jsou pak i oslavy na konci celého tohoto procesu.

žena s krabicí

Co bychom vám rádi doporučili jako nezbytné kroky k tomu, aby se z vašeho příštího stěhování nestala noční můra a zvládli jste jej v co nejkratším možném čase? Nabízíme několik tipů na to, jak si to celé usnadnit.

dívka v autě

  1. Dobře si vše naplánujte. Nic není lepší, než systém, který zamezí tomu, aby se vám během samotného procesu děly nepředvídané technické nebo časové komplikace. Pokud máte jasné časové rozpětí, během kterého se chcete přestěhovat, zkuste si každý den nebo každou část jednotlivých dnů naplánovat tak, abyste na přesun věcí měli dostatečné časové rezervy a abyste měli i domluvené pomocníky na tu kterou část.
  2. Sbalte si věci podle místností. To, co často vídáme v amerických filmech a seriálech, a sice krabice s nápisy „kuchyň“ nebo „knížky“ je velmi cenná pomůcka, jak se zorientovat ve všech zabalených předmětech. Krabic totiž jistě budete mít požehnaně a je ideální, když si je můžete při přestěhování do nového bydliště rovnou třídit a umisťovat do konkrétních místností podle jejich obsahu.
  3. Půjčte si auto. Ať už vlastníte nebo nevlastníte auto, ideální bude využít rovnou půjčovnu dodávek v Praze. Můžete si vybrat dodávku podle potřeby – podle toho, kolik věcí hodláte přepravovat. A díky tomuto dopravnímu prostředku nebudete muset vážit cestu ze starého domova do nového několikrát, ale při troše štěstí pojedete pouze tam a zpět a poté dodávku vrátíte.