Dárky pro každého

Narozeniny? Svátek? Maturita? Vánoce? A opět nastává to nepříjemné dilema, čím koho potěšit. Dát nevhodný dárek je nepříjemné faux pas, které děsí každého z nás. U některých blízkých jsme si jistí, tím co si přejí v dárkové krabici najít. Avšak vždy se najdou tací, kteří na otázku „Co si přeješ?“ odpoví „Nic“ a nám nezbývá než tápat. Naštěstí existují možnosti, které snad nikoho neurazí. Jaké to jsou?

dárek

Fotokniha
Je to vlastně dárek, který stojí pár set korun, ale jeho hodnota je nevyčíslitelná. Jedná se o knihu, která je natištěná přímo z fotografií, které k tomu vyberete. Babičce můžete vybrat fotografie vnoučat, strýc myslivec jistě ocení obrázky svých úlovků, nejlepší kamarád zase fotky z nejlepších večírků.

Dárkový poukaz
A nebo je nechte, ať si vyberou sami. Dárkový poukaz pořídíte snad v každém větším obchodě. Pohybují se v cenové relaci od 200Kč. Může to být jednoduchý poukaz do potravin, drogerie, pro milovníky módy zase do textilní prodejny. Čtenáři ocení poukaz na nákup knih, rybáři do prodejny rybářských potřeb, chovatelé do prodejny potřeb pro domácí mazlíčky. Dáte jim tak možnost si vybrat, co by od vás sami chtěli.

Darujte zážitek
Zde už je třeba vybírat obezřetněji. Let balonem je vhodný, pokud daná osoba netrpí strachem z výšek. Pro milovníky adrenalinu bude skvělý třeba tandemový seskok padákem, nebo bungee jumping. Nadšenou kuchařku jistě potěší kurz vaření, kde se naučí něco nového. Od stresu odpomůže relaxace v lázních. Dále také nebude na škodu kurz sebeobrany, návštěva divadla, nebo exotická masáž.
Ať už zvolíte tu, či onu možnost, vždy je důležité u každého dárku přihlédnout k různým faktorům.

dort

Věk – stejně jako není vhodné dát dědečkovi k osmdesátým narozeninám poukaz na zorbing, pozvat patnáctiletou neteř na velkolepý alkoholový večírek nebude rovněž brilantní myšlenka.
Zdravotní stav – jak většina z nás ví, těhotné ženy by neměly chodit na masáže, člověk na vozíčku si nejspíš neužije laser games.

Víra/přesvědčení – křesťana by mohla urazit procházka v zenové zahradě, vegetarián si nevybere v lovecké restauraci.
Proto pokud vybíráte dárek, vždy se ujistěte, že bude pro danou osobu vhodný. Není totiž nad ten pocit, když vidíte rozzářené oči osoby, které se dárek opravdu líbí.