Půjčovna dodávek je žádanou službou hlavně pro stěhování

Stěhovací služby dnes mají zelenou, a není to náhoda. Jde totiž o nesmírně náročnou záležitost, která dokáže vyčerpat i zkušeného matadora, co v průběhu života absolvoval v tomto duchu několik procedur. Lidem navíc ubývá v důsledku sedavých zaměstnání a technických pomůcek ulehčujících práci fyzická kondice, a to se pak projeví i na oslabeném imunitním systému a na nepříjemných úrazech.

stěhování krabic

Jde to i jinak

Stěhování rozhodně nemusí být noční můrou ani pro toho, kdo není zrovna vzpěrač či kulturista, ten největší podíl jeho úspěšného zvládnutí spočívá v perfektní organizaci a ve využití technických prostředků, které ještě před dvaceti lety nebyly běžně dostupné.

Nábytek demontujte a dobře zabalte – výhodou dnešní doby je, že se většina nábytku vyrábí jako stavebnice. Vyplatí se každý kus, i tu nejmenší komodu, rozebrat a všechny díly popsat, vyfotografovat a hlavně zabezpečit stretch fólií. Záhy zjistíte, že se v bytě většina předmětů dá hravě přenést, včetně zabalených věcí v krabicích. S hmotností krabic to nepřehánějte, ideální je 10 kg, a raději více krabic lehkých, než méně takových, co vyžadují přenášení ve dvou lidech.

štítek na krabici

Pronájem dodávky – zavazadlový prostor vozidel z půjčovny dodávek Praha 4 https://www.rentcarservice.cz/pujcovna-dodavek-praha je dostatečně velký na to, abyste na jeden zátah, případně na dvě až tři jízdy, zvládli celou akci během několika hodin, a to především bez stresu, v poklidu, s přehledem, a podle vlastních požadavků. Nikdo vám do toho nebude zasahovat a práci si zorganizujete sami. A necítíte-li se na řízení velkého vozu, je možný pronájem i s řidičem – stále vás to vyjde levněji, než se stěhovací firmou. Půjčovny dodávek mohou zajistit i zapůjčení stěhovacích popruhů a rudlu, což vám může výrazně usnadnit práci.

Stěhováky povolávejte jen na to nejobtížnější – moderní způsob bydlení preferuje zpravidla méně nábytku a vzdušnější obytné prostory, a tak není nic neobvyklého, že stěhování hravě zvládnete sami. Nejobtížnější jsou vždy automatické pračky a velké chladničky, klavíry, starožitnosti a další „chuťovky“, na nichž si můžete vylámat zuby. Tehdy se vyplatí oslovit stěhováky, anebo alespoň výpomoc někoho, kdo si s těmito věcmi poradí.