Antikoncepce

Řekneme si něco stručně k historii antikoncepce, jak vznikla, proč a jaké byly její alternativy. Je známo, že příroda dala ženě možnost, být těhotná až patnáctkrát za život. Dál to pokračovalo tak, že občan jménem Onan chtěl tohle změnit, proto chodil za ženou svého zesnulého bratra Tamarou a vypouštěl na její hrob své sémě, aby nepočal. Tím rozhněval Boha. Další lidé samozřejmě boha rozhněvat nechtěli a tak vymýšlely jiné způsoby ochrany. Třeba bidet byl vynalezen za tímto účelem.
Poté už samozřejmě vznikaly první kondomy. Nejdříve z rybích duší, poté z jehněčích střívek a nakonec z latexu.
Kondomy v obalech
Pořád to ale nebylo dost, hlavně pro ženy. A tak dvě ženy, Margaret Sanger a Katharine McCormic dali peníze vědci Gregorymu Pincusovi a ten vynalezl první komerční antikoncepční pilulku na světě. Byl to rok 1957 a jmenovala se The Pill. Tímto jeho vynálezem způsobil sexuální a ekonomickou revoluci. Najednou ženy neotěhotněly, tudíž mohly zastávat pozice, které dřív nemohly a které byly vyhrazeny pouze mužům.
V dnešní době je platíčko s 28 pilulkami součástí života více než 100 milionů žen. Navíc je t byznys za neskutečných 6 miliard dolarů.
Ovšem dalo by se to všechno zjednodušit? Jistě! Společnost Lyndra Therapeutics pracuje na pilulce, která je pouze na jedno použití měsíčně, protože hormony se z ní uvolňují postupně. Během příštích čtyř let, by měla cena růst tempem čtyři procenta ročně. Tedy cena poroste a naše peněženky budou plakat. Už teď stojí jedno balení o třech platíčkách, tedy pilulky na tři měsíce cca 450 korun.
Antikoncepční pilulky
V nejbližších letech už bude tedy nezávazný sex pouze pro bohaté a chudí se budou muset spokojit s kondomy.
Určitě nemusím říkat, že tento byznys i přes stoupající cenu pouze poroste. Lidí je na zemi čím dál víc a čím dál míň lidí, si přeje otěhotnět v brzkém věku. Není se čemu divit, společnost je povrchní proti mladým maminkám. Dnes je důležitější vzdělání a kariéra, nežli rodina, láska a štěstí.
Antikoncepce je skvělý vynález, který jistě bude používat velké množství žen i následující roky. Koneckonců, je to nejúčinnější druh ochrany.