Zveme si do bytu nového přítele


Někteří lidé mají vysloveně štěstí na vhodného partnera, s nímž stráví celý zbytek života, a mohou dokonce společně oslavit i zlatou svatbu. Partnerskému svazku ale předchází partnerské seznámení, a jistě s námi budete souhlasit, že svůj vliv na průběh seznamování má i první dojem. V té chvíli o sobě lidé mnohdy prozradí víc, než kdy jindy, protože na prvním rande se projevuje alespoň trochu nejistota a stres a ve stresové situaci se také rozpoznají silné a slabé stránky osobnosti mnohem víc. Tím samozřejmě nikoho nenabádáme, aby někdo někoho stresoval záměrně, stresová situace vzniká samočinně – spontánně ve chvíli, kdy se snažíme zapůsobit, ale jsme nervózní z toho, zda se to nakonec podaří.

byt s kobercem

Dejte si záležet na úklidu

Zvete-li svého přítele k sobě do bytu, a máte-li za sebou první rande třeba v parku nebo v restauraci, může se tu samozřejmě hodit vhodné občerstvení, ale i když zapomenete něco koupit, v zásadě to nevadí, pokud máte například možnost objednat pizzu s rozvážkou. Přítel vám promine i to, pokud vám doma zrovna dojede káva, a nabídnete k pití pouze pomerančový džus a misku sušeného ovoce s oříšky, co si ale zapíše „za uši“, je vaše hygiena a smysl pro pořádek.

koberec na podlaze

Dejte si záležet na tom, aby byt byl nejen útulný a přehledný, ale zejména čistý. Pusťte se do razantnějšího úklidu kuchyně, toalety, koupelny i ložnice, a nezapomeňte na čištění koberců. Máme tím na mysli důkladné hloubkové čištění, nikoli jen běžné vysávání, protože klasický vysavač si neporadí se všemi nečistotami, a navíc neodstraní zápach.

Zápach koberců, to je obvyklý problém tam, kde se koberce pouze vysávají, a zároveň se tu chodí naboso nebo v ponožkách, protože z chodidel a ponožek se do kobercových vláken dobře vtírá náš pot, a po jisté době začne jeho povrch připomínat nemyté bosé zpocené nohy. Jen si představte situaci, že s přítelem usednete do obýváku na sedačku, a po půl hodině konverzace se budete chtít pochlubit fotkami z mládí, vytáhnete krabici fotek ze skříně, rozložíte je na koberec, kam se oba posadíte, a zápach nemytých nohou z koberce bude tak silný, že z toho vznikne dokonalé faux pas.