Rybolov jako poslední možnost k odpočinku? Rybařit může každý

Ota Pavel kdysi řekl „Chceš-li být šťasten hodinu, tak se opij. Chceš-li být šťasten tři dny, tak se ožeň. Chceš-li být šťasten celý život, staňse rybářem.“ Tomuto citátu dá za pravdu skoro každý, kdo chytá aktivně ryby. Pokud však nejste aktivní rybář, nebo rybářka a chcete tento pocit zažít i vy, nezoufejte. Dnes si může zachytat kdokoli. I když nejste členi rybářského svazu, tak se v České Republice stále více umožnuje sportovní rybolov na soukromých rybnících. Stačí si koupit povolenku. Někteří majitelé soukromých revírů už umožnují prodej povolenky i na jeden den. Pokud si tedy chcete tuto odpočinkovou aktivitu vyzkoušet, nemusíte utrácet tisíce za roční povolení.
malý rybář
Alfa samec, který chodí lovit obživu pro svou rodinu?
Ale kdepak. Dnes už není prvotním důvodem rybolovu zajistit večeři. Většina rybářů své úlovky vrací zpět do vody a motivací jsou pro ně zážitky a zmíněné uvolnění. Ovšem pozor! Relaxace se náhle může zvrtnout i v obrovské napětí a adrenalinový zážitek. Jenže se všedním napětím a adrenalinem, který známe z běžného života je ten rybářský nesrovnatelný. Každá ulovená ryba, je zárukou alespoňmalé dávky serotoninu a dodá vám pocit sebeuspokojení.
Kde zakoupit povolení k lovu ryb?
Jestliže zvolíte snadnější cestu bez složení vědomostní zkoušky u místní rybářské organizace, stačí si na internetu vyhledat seznam soukromých revíru a kontakt na jejich majitele. Každý tento revír má svá pravidla a rybářský řád. Než začnete rybařit, důkladně si jej prostudujte! A raději ho mějte neustále v tištěné podobě u sebe. Nikdy nezapomínejte na výbavu. Kromě prutů a navijáků musíte mít vždy podběrák (pro šetrné vyjmutí ryb z vody), peán (pomůcka k vyjmutí háčků) a pokud si chcete brát úlovek domů, pro jeho změření nezapomeňte také na metr.
rybaření s tátou
Kapitální úlovky
Výhodou většiny soukromých revírů je rozmanitost a velikost ryb. Majitelé se nemusí omezovat rozpočtem žádné organizace a pro pěstování velkých ryb mají přijatelnější podmínky než rybáři z organizací. Chytit tak kapra o váze dvaceti kilogramů není na mnoho těchto rybnících neobvyklé.