Burza

Jistě si pamatujete, že za komunistů to byl jen kapitalistický výmysl a že socialistický člověk se má živit vlastní prací. Jistě, komančové tím mysleli jen ty obyčejné lidi, protože sami nedělali vůbec nic, pokud byli dostatečně vysoko u žlabu. Ale nechme komanče spát a podívejme se co že to je ten obchod na burze.

bankovky

Není to zase tak složité, jak to na první pohled vypadá. Prostě nakoupíte zboží, abyste je pak prodali, a to se ziskem. Ovšem pokud se domníváte, že přijdete někam s prázdným pytlem, koupíte třeba rýži za deset dolarů a pak hned prodáte za padesát, tak to jaksi ne. Na burzu totiž nemůže kdejaký nýmand, co dostal nápad za milion a nyní to zkouší. Vy potřebujete někoho, kdo to vše udělá za vás. Proč, to jsem již nevypátral, protože jsem ztratil trpělivost. Vy tedy potřebujete obchodníka, tedy obchodního makléře, abychom použili přesnou terminologii. Ten se též nazývá broker.

Pokus si jej představujete jako elegantního šviháka s doutníkem v ústech, můžete. Ale také to může být sehnutý stařík, či mladá slečna. V některých případech vůbec nemusí jít o jednotlivce, ale celou firmu.

svazky bankovek

Pokud vy tedy míníte něco na burze koupit, musíte si brokera najít. Tím se vlastně stáváte v podstatě investorem a už je z vás pan někdo. Až pak proděláte, budete zase nula, protože i tohle se na burze zcela běžně stává. A broker v tomto případě nebyl správně zvolen.

Nejlepší forex broker je ten, o kterém se dočtete v tomto mini článečku. V předešlé větě je modrý odkaz na něj, a vy si tam můžete najít potřebné kontakty. Není třeba se bát, nikdo vás tam nepokouše ani na vás nevypustí argentinské dogy. Naopak, všichni ti lidé tam se budou snažit splnit to, co od nich očekáváte. Dostanete tedy i několik dobrých rad ohledně vašich investic a ty určitě berte vážně. Jak se nakonec domluvíte, to je již jen a jen na vás. V každém případě vám nic nebrání to vyzkoušet.