Zrádná politika

Politika je hodně zajímavé téma, které lidi může spojovat nebo rozvracet. A právě ten druhý případ je ten, který se stává nejčastěji. Vůbec tomu ale nerozumím, že nějaké hloupé téma o politice může někoho rozeštvat nebo rozhádat. Myslela jsem si to do té doby, než se to i stalo mě. Sice jsem nebyla do krve s někým rozhádaná kvůli politice, ale něco podobného se mi už stalo. Bylo to před asi pěti lety. Byla jsem s kamarádkou u mě doma a sledovaly jsme film, na který jsme se velmi těšily. Měly jsme sebou víno a popcorn a dobře jsme se bavily.

Většina lidí má oblíbeného politika.

Pak přišla reklama a tam mezi tím i nějaká kampaň na politickou stranu. No a pak se to stalo. Něco neurčitého jsem řekla na stranu politika. A to byl pak oheň na střeše. Musím ale říct, že jsem si dělala srandu a chtěla jsem to prostě jen nějak okomentovat, jenže mojí kamarádce se to vůbec nelíbilo. Hodně se naštvala. Všechno je kvůli politice a politickému názoru. Já ale když to tak vezmu, tak se vlastně ani nejednalo o žádný politický názor. Byly to jen politické kecy. Vždyť ani já se v politice moc nevyznám, tak jsem jen něco plácla a kamarádky se to dotklo. Snažila jsem se nějak omluvit, ale bylo pozdě.

Co politik, to názor.

Kamarádka mi pak celou hodinu, celý zbytek filmu vykládala, jak je ten politik skvělý a prima, jak to myslí s naší republikou dobře a že žádný politik ani politická strana se mu nevyrovná. Abych pravdu řekla, všechno mi přišlo k smíchu. Musela jsem se tomu smát, a to kamarádku ještě více naštvalo. To jsem ale nechtěla, snažila jsem se zase nějak omluvit, ale nešlo to. Kamarádka se kvůli politice a mému kecu naštvala, sbalila si věci a odešla. Moc mě to mrzelo, přeci nějaká politika nás nemůže rozhádat! Alespoň jsem si to tak myslela. Bohužel to byl omyl a dopadlo to škaredě. Spolu jsme se nebavily asi týden, než to kamarádku přešlo a řekly jsme si, že nás politika už nikdy víc nerozhádá. Politika jistě není super téma ve dvojici. Lepší je se bavit o všem, kromě politiky.