Jaké hnojivo zvolit na zahradu?

Cererit je bezchloridové granulované hnojivo, které obsahuje všechny potřebné prvky ke zdárnému pěstování okrasných rostlin, zeleniny i ovoce. Zvýšený obsah draslíku podporuje nejen lepší dozrávání, ale v případě plodů i jejich dokonalé zbarvení. Výhodou je jeho distribuce ve formě pevných granulí. Které zajistí rovnoměrný přísun živin k jednotlivým rostlinám. Mohou se rovněž použít na větších prostorách v posypových vozících. Je bezprašné a nezapáchá. Pro vysoký obsah dusíků je hnojivo Agro NPK nejčastěji používáno k vylepšení struktury a vzdušnosti půdy. Jeho součástí je přírodní hornina zeolit, která živiny nejdříve zadrží a poté postupně uvolňuje. Čímž zaručí rychlý a bujný nárůst zeleniny. Jedině květiny tento druh hnojení nemají rády. Pro vysoký obsah chlóru. Tím nejpřirozenějším hnojivem, které na trhu najdete, je Agro koňský hnůj.

Kvalitní hnojení zajistí bohatou úrodu

Čisté, organické a vyráběné z nefalšovaného koňského trusu. Navíc se zvýšeným podílem podestýlky. Nejvíce jej ocení před sadbou brambory, řepa, plodová zelenina či celer. Hodí se rovněž na vyhnojení květinových záhonů. A použít je můžeme před výsadbou nových stromků a keřů. Obdobnou službu vaší zahradě přinese i Agro slepičí hnůj. Obsahuje všechny potřebné živiny, které se do půdy během vegetačního období pomalu uvolňuje. Ideálním časem pro jeho zapravení do půdy je začátek března. Rovnoměrným rozházením a zarytím či strojovým zaoráním. Toto hnojivo je stabilizováno sušením s následnou peletizací. Což zaručuje jeho jednoduché přihnojování během celé sezony.

Úroda rajčat, paprik, salátu, cibule i řepy

Pokud se v letošním roce rozhodnete pro pěstování rajčat a papriky, určitě do půdy zapracujte Kristalon Zdravé rajče a paprika hnojivo. Nejenže jim dodá potřebné živiny, ale protože je dvousložkové, zabraňuje i jejich vzájemnému zablokování. Obsahuje velké procento vápníku, který účinně zabraňuje černání plodů rajčat. I hnilobě konečků paprik. Aplikovat ho je vhodné jednou týdně. Buď přímo substrátem. Nebo rozpuštěním ve vodě a dodáním sazenicím formou zálivky. Za obě aplikace se vám rajčata i paprika odmění velkou úrodou.