Vypěstujte si lékárnu na vlastní zahradě!

V dnešní době je možné sehnat ledacos. Je ale mnohem lepší si některé z věcí vypěstovat na své vlastní zahrádce. Existují totiž zázračné rostlinky, které nepotřebují ani žádnou speciální péči k tomu, aby mohly plnit svůj účel. Navíc porostou téměř kdekoliv. Může se jednat například o mateřídoušku, meduňku nebo mátu, ale i jiné.
květy heřmánku
Mezi ty nejznámější bylinky bychom mohli zařadit mateřídoušku. Tu není problém nikde sehnat. Jediné, co stačí, je vyrazit do přírody na louku a rostlinku utrhnout. Nevyžaduje ani žádnou péči. Postupem let se navíc sama rozroste. Jestli existuje účinný lék proti nachlazení a kašli, pak je to právě čaj z mateřídoušky. Příjemná vůně navíc působí proti stresu.
Ze semínka velmi jednoduše vypěstujete i meduňku. Ta se využívá při nespavosti nebo problémech s depresemi. Jestliže budete pít každý večer před spaním hrnek čaje meduňky, pak věřte, že je úspěch zaručen.
Máta, která je výrazná, se nejčastěji používá jako aroma do všelijakých čajů. Málokdo ale ví, že také dokáže velmi ulevit při chřipce a nachlazení. Používá se dokonce i při nadýmání. Kromě toho uvolňuje také hladké svalstvo.
Jestliže existuje elegantní keř, který má oranžové plody, pak se jedná o rakytník. Ten u nás ale zatím není příliš známý. Díky své chuti se ale začíná dostávat do povědomí. Jedná se o takovou vitamínovou bombu, která je skvělou prevencí na zimní období.
Rozhodně nesmíme zapomenout ani na bazalku. Ta ale vyžaduje o trochu více péče. Každý rok je potřeba pamatovat na vysévání anebo ji předpěstovat. Jedná se navíc o jednoletku. Výhoda je ale v tom, že jí můžete použít do jakéhokoliv pokrmu.
čaj z bylinek
Nejméně známou je asi kopřiva zvaná Řimbaba. Ta má léčivé vlastnosti a kromě toho je hodně rozšířená jako okrasná květina. Je možné najít ji na mnoha skalkách. Kromě toho, že tlumí běžné bolesti, se také využívá na předcházení menstruačních bolestí, což jistě ocení každá žena.
Nejedná se o konečný výčet bylin, které byste si mohli na své zahrádce vypěstovat sami. Existuje jich skutečně mnoho. Záleží jen na vás, pro kterou z bylinek se rozhodnete.