Hubněte vědecky

Moderní doba s sebou nepřináší pouze pozitivní věci, ale také některá nežádoucí negativa. K těm patří i to, že je člověk stále pohodlnější. To mu rozhodně neprospívá a odráží se to většinou i na jeho tělesné schránce.
· Najednou začneme s hrůzou zjišťovat, že je stále větší a větší a rozhodneme se s tím něco začít dělat.
· Mnoho lidí je ale neustálým držením „stoprocentně zaručených diet“ už trochu otráveno.
· Téměř každá taková dieta zabere jen na určitý čas a pak se tělo opět vrátí ke své neforemné podobě.

hubenost

Už jste ale slyšeli https://www.prodietix.cz o bílkovinové dietě? Je známá i pod názvem ketogenní, ketonová nebo proteinová. Rozhodně se nejedná o žádné nesmyslné experimentování, které nám přinese nechvalně proslulý, a hlavně nežádoucí efekt, kdy nás nadbytečné kilogramy sice na čas opustí, ale po nějaké době se k nám navracejí a přivádějí s sebou ještě několik dalších. Proč vlastně tento nežádoucí efekt vzniká? Tuky se spalují hlavně ve svalech. Proto po skončení diety metabolismus přijímá stále stejné množství energie a pak ho začne ukládat.

Pomohou vám ketolátky

Dnešní lékařská věda je v podstatě nucena zabývat se i takovými problémy, jako je hubnutí. Právě tím se zaobíral i harvardský profesor Georg L. Blackburn, který přímo zkoumal lidský organismus a jeho schopnost spalovat uložené tuky.

okurka

o Jeho snaha měla úspěch v tom, že se mu podařilo identifikovat stav, který je známý pod pojmenováním ketóza.
o Pokud bychom to chtěli říci laicky, pak by šlo o to, dodávat tělu dostatečné množství bílkovin (nebo také proteinů) a snížit jeho příjem sacharidů a tuků.
o Pak dochází k situaci, kdy se vytvářejí takzvané ketolátky, které mají pro nás pozitivní vlastnost.
o Dokáží zcela nahradit sacharidy, které potřebujeme k získání energie.
Je to tedy docela jednoduchá a logická záležitost.