Dominantní dekorativní prvek v prostoru

Hezké a originálně řešené schodiště upoutá vždy pozornost lidí. Design točitých schodišť je většinou tak nápadný, že je nelze přehlédnout jak v interiéru, tak i jako schodiště venkovní. Každý z nás, kdo absolvoval školní nebo rodinné výlety po zámcích ví, že točité schody už lidé staví pár stovek let a některá historická díla zaslouží naše uznání, protože schody přečkaly i zlé časy a stále ohromují návštěvníky svým řemeslným zpracováním. Kdo navštívil například zámek v Lednici, určitě si zapamatoval vzácné dřevěné točité schodiště v rohu knihovny datované do roku 1851. Je těžké posoudit, zda by ještě dnes uměl někdo z jednoho kmene vyřezat ručně celé schodiště, ale tyto schody zhotovené ve Vídni, jsou naprostým klenotem a určitě mnoho návštěvníků inspirovaly k vybudování točitého schodiště ve svých domovech.

Z praktického hlediska se točité schodiště kmkdesign.cz hodí do všech prostor, kde jsou pro ně omezené podmínky a vyhovují hlavně mladým lidem. Dnes se vyrábí jednoduchá schodiště s důrazem na pohodlí při užívání. Schody musí být bezpečné, dobře osvětlené, s dobrou statikou a z materiálů, které jsou odolné vůči opotřebení. Nejčastěji bývá základem ocelová konstrukce. Schodišťové stupně se nejčastěji dělají z tvrdého dřeva, z kvalitního plechu s úpravou proti skluzu anebo ze speciálně upraveného skla. Pro interiérové využití stále převládá obliba dřeva.

točité schodiště

Pro větší pohodlí a bezpečnost ke schodům patří i zábradlí. I to dokáže výrazným způsobem doplnit zajímavý vzhled schodiště. Nejčastěji se k modernímu točitému schodišti pořizuje zábradlí z nerezových profilů v kombinaci s dřevem, s lanky nebo sklem.

schody v majáku

I přes nenáročnost na prostor, která je pro tento druh schodiště charakteristická, by mělo být kolem schodiště dostatek volného prostoru pro snadný a bezpečný přístup.

Pokud se obrátíte s požadavkem točitého schodiště na zavedenou firmu, dostane se vám profesionálního přístupu. Odborný pracovník vám přijede schodiště zaměřit a udělá vám cenový odhad za práci. Doporučí vám nejvhodnější materiály na základě vámi dodaných informací.