Balíte na dovolenou? Jak se sbalit efektivně a tak, aby se do kufru všechno vešlo?

Potřebujete se sbalit na dovolenou, ale máte pocit, že se vám vaše věci do kufru nikdy nevejdou? Jak balit efektivně a docílit toho, aby se vše vešlo? 

Balíte na dovolenou? Jak se sbalit efektivně a tak, aby se do kufru všechno vešlo? 

Na dovolenou se těšíme, nakupujeme si obvykle kvůli tomu i nové oblečení, chceme se líbit a být na dovolenou co nejlépe připraveni. Jenže sbalit do kufru všechny věci je někdy skutečná věda. Máte s balením také problémy? Myslíte si, že i ten největší kufr je pro vás příliš malý? Jak to vyřešit, jak se sbalit a mít v kufru ještě dostatek místa na suvenýry, které si jistě budete chtít z dovolené přivést? Chce to systém, pokud ho budete mít, nebude pro vás balení už nikdy problém. 

kufr na dovolenou

Balení je vlastně hračka

Balení není tak těžké, není to taková hrůza, ale musí se to umět. Pokud máte kufr, může se vám zdát, že na první pohled se do něj snad nic nevejde, ale věřte, že vejde. Vždy si pamatujte, že na spod kufru patří ty největší a hlavně nejtěžší věci. Tím se myslí boty, bundy, mikiny, kalhoty nebo rifle. Navíc prostor v obuvi můžete rovněž využít, dejte spodní prádlo, ponožky nebo drobnou elektroniku a nabíječky přímo do bot. Ušetříte tím místo. Oblečení také můžete zkusit rolovat. Když srolujete trička, halenky nebo šaty, nemůže se vám navíc stát, že je na dovolené vytáhnete z kufru úplně pomačkané. 

sbalené kufry

A co dál? 

Pokud máte to nejtěžší a největší sbalené, máte téměř hotovo, což je skvělé. Dále musíte sbalit menší kousky oblečení a kosmetiku. U kosmetiky vždy pamatujte na to, že musí být uložená buďto v kosmetické taštičce nebo v uzavíratelném sáčku. Vždy se jistěte, protože kosmetika během cesty může kdykoliv vytéct, což určitě nechcete. Snažte se také využít kapsičky, které v kufru jsou. Právě dospod můžete uzavřít boty nebo i oblečení, které chcete co nejvíce chránit. 

Praktické kapsičky uvnitř kufrů nebo cestovních tašek jsou skvělé a může se vám do nich vejít hodně věcí, navíc pomohou s lepší organizací věcí v kufru. Také nezapomeňte na to, že i mezi věcmi se skrývá malý kousek místa, tak můžete případně vložit menší věci, nezbytnosti nebo později právě suvenýry, které si budete chtít přivézt domů.