Znáte již dekorační techniku String art?

Pokud byste se někdy chtěli pustit do této dekorační techniky s názvem String art i vy, pak je důležité si již na samém začátku rozmyslet, co pomocí této techniky chcete vytvořit.
Je důležité si na papír váš nápad překreslit nebo navrhnout pomocí grafického editoru na počítači. Promyslete si i to, jaké byste chtěli vytvářet motivy a v jakých barvách. Důležité jsou také rozměry vašeho výtvoru. Jakmile budete mít rozmyšleno, co budete tvořit, zkuste si už ve skutečné velikosti nakreslit nápad na papír. Díky tomu zjistíte, jestli se vaše budoucí dílo vejde tam, kam byste chtěli a jestli se vůbec na vámi vybrané místo hodí.
příze a nůžky.jpg
Tato technika umožňuje vytvářet různé obrázky nebo nápisy dokonce i přímo na stěny vašeho interiéru.
S touto originální technikou lze dokonce vytvořit i nápaditá přáníčka, která určitě udělají každému radost.
Za základní materiál jsou považovány provázky nebo silnější nitě, které by měly být nejlépe stejně tlusté a ze stejného materiálu. Je důležité už dopředu počítat s tím, že bude spotřeba provázků na tuto dekoraci opravdu velká a spotřebujete jich velké množství. Je dobré si zapamatovat nebo poznamenat, jaké konkrétní barvy provázků jste použili, aby se v případě nedostatečného množství mohly dokoupit.
Samotná metoda má bohatou historii. Jedná se o vyšívací techniku, která pochází již z 19. století a měla za úkol pomoci dětem lépe pochopit matematické pojmy. Později začala být velmi populární jako dekorativní a výtvarná technika a to koncem šedesátých let.
troje nůžky.jpg
Postup vytváření navíc není nijak složitý a zvládne to hravě opravdu každý. Při vytváření byste ještě neměli zapomenout pořídit si nějakou desku nebo podložku, kterou vložíte pod náčrtek. Poté stačí vzít už jen kladívko a zatloukat hřebíky podle toho, jak jste si motiv dekorace rozvrhli. Jakmile budete mít hřebíky přibité, zbývá vám už jen papír z podložky odtrhnout. Provázek uvažte na jeden z hřebíčků a začněte jej postupně obtáčet okolo každého dalšího hřebíku.
Věřte, že tuto techniku zvládnete dokonce i vy.